Vydařený výlet na ryby

Letos jsme se s kamarádem domluvili, že pojedeme na víkend na ryby.
Všechno už jsme měli skoro přichystané a domluvené, jen vyjet. Jenomže kamarádovi onemocněla manželka a tak musel zůstat doma. Co se dá dělat, rodina je přednější. Škoda, měl jsem pro něj překvapení.

Pořídil jsem totiž letos fotopast. Když jsme byli minule na rybách, tak jsem ho podezíral, že mi v noci někam schoval prut. Ještě nikdy se nám totiž nestalo, že bychom něco ztratili nebo nám někdo ukradl naše vybavení.  Tak jsme zkrátka nahodili a šli si do stanu pro teplejší oblečení. Nějak mě to přemohlo a asi jsem usnul. Když mě kamarád budil, že tam nemám prut, tak jsem si skutečně myslel, že si ze mě dělá srandu. Nedělal, opravdu tam nebyl a dodnes je mi záhadou, kam se poděl.

Chtěl jsem být připraven, tak jsem hledal na netu. 

Našel jsem stránky BUNATY. Firma je jediná u nás, která se specializuje výhradně na fotopasti. Na webových stránkách je poskytnuto celkem dost informací o těchto výrobcích. Ani jsem netušil, kolik existuje druhů. Naštěstí je zde online poradna, tak jsem si nechal poradit. Velmi ochotně mi pomohli a doporučili takovou fotopast, která je pro můj záměr nejvhodnější.
Obával jsem se složité instalace a obsluhy, ale opak byl pravdou. Má podobný princip jako digitální fotoaparát, ale navíc pohybové čidlo.


Fotí za úplné tmy, aniž by to lidské oko spatřilo, což je opravdu dobré. No a teď když mě vypadl kámoš, tak mi ho alespoň nahradí.
Vybral jsem si fotopast GSM, protože mě to hned odešle vyfocené snímky na mobil nebo do emailu. K zakoupenému zboží jsem dostal ještě ochranný kryt, baterie a SD kartu. Obsluha není složitá a fotky se pak dají snadno prohlédnout přímo na displeji nebo v počítači.

Je dobré, že každá fotografie je označena časem a datem, takže dokonalý záznam. Škoda, že jsme to před rokem neměli s sebou. Fotopast jsem po příjezdu umístil a zamaskoval tak, aby bylo vidět na pruty a věci. Uvidíme.
A skutečně jsme viděli.

Fotopast nafotila v noci mě a můj úlovek.

Taky jsem se pěkně zapotil. Byl to skutečně vydařený výlet.

Kamarád nedostal jen rybu jako dárek útěchy, ale i můj snímek pořízený fotopastí.

Tak příští rok jedeme ve třech. Já, kamarád a naše malá, ale úžasná fotopastička.


 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidejte se k nám

 
  86 objektů pro rybáře

Tip na zimní dovolenou

Vybavení pro rybáře