Cestovní pojištění koronavirus vám může zachránit dovolenou!

Máte v plánu dovolenou v zahraničí? Nezapomeňte na cestovní pojištění s krytím rizik spojených s koronavirem!

Letošní dovolená v zahraničí v některých případech zřejmě bude nabývat podoby adrenalinového sportu. Jen ty nervy, aby vám po příletu do některých destinací vyšel negativní test. I tzv. falešná pozitivita turistu totiž na týden až dva uvrhne do karanténního hotelu. A pobyt v něm rozhodně nepatří mezi nejlevnější.

Spásný covid pas?

Jistou spásu a nadějí v jednom představuje dlouho připravovaný covid pas. Tedy dokument obsahující informace buď o absolvovaném očkování, prodělaném onemocnění či výsledku testu na koronavirus. Covid pas tak pro nás bude jakousi vstupenkou do zahraničí, momentálně alespoň do vybraných zemí Evropské unie.

Když vám v zahraničí vyjde pozitivní test

Problém ovšem nastane, když budete pozitivně testovaní přímo v místě vašeho pobytu. Pak zamíříte do karanténního zařízení většinou hotelového typu. Na vlastní náklady, které v některých případech mohou dosahovat až astronomických částek.

Pozitivní test vás může vyjít pěkně draho

Nejde však jen o samotný pobyt v karanténním hotelu. Pozitivní test na koronavirus s sebou přináší i další náklady v podobě nové letenky, nemožnosti nastoupit do zaměstnání a podobně. Všech těchto břemen vás naštěstí zbaví cestovní pojištění koronavirus.

Pojištění proti covidu nebývá součástí cestovního pojištění

Uvědomte si však, že rizika spojená s koronavirem nebývají součástí klasického cestovního pojištění. Proti koronaviru se většinou musíte připojistit. Podmínkou u většiny pojišťoven přitom bývá uzavřené klasické cestovní pojištění.

Vybírejte na top-pojisteni.cz

S výběrem konkrétní pojišťovny vám pomůže některý ze srovnávačů (například top-pojisteni.cz). Zde je vám k dispozici intuitivní kalkulačka pojištění, která vám po zadání hlavních parametrů vaší dovolené, okamžitě představí nabídky jednotlivých pojišťoven. A vy si z nich vyberete tu, která vám bude nejvíce vyhovovat. Je to snadné, že?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidejte se k nám

 
  86 objektů pro rybáře

Tip na zimní dovolenou

Vybavení pro rybáře