Trekové boty jsou nejlepší obuv do přírody

Trekové boty rozhodně nejsou jen obuví na hory nebo na dlouhé túry. Užije je kdokoliv, kdo chodí do přírody – třeba i na ryby. Nutno podotknout, že nejde o úplně levnou investici. Pokud chcete opravdu dobrou obuv, bude stát pár tisíc. Vydrží ale dlouhá léta, možná i desítky let.

Nejdříve si rozmyslete, na co vlastně budete boty používat. Podle toho se totiž bude odvíjet také cena. Horolezci pohybující se v tisících metrech nad mořem potřebují teplou a opravdu kvalitní obuv, jejíž cenovka se někdy šplhá i přes deset tisíc korun. Na ryby nic takového potřebovat nebudete.

Na ryby postačí nízká obuv

Kotníkové trekové boty jsou skvělé na dlouhé túry po nezpevněném terénu, protože výborně zpevní kotník a lépe se vám půjde. Na cestu k rybníku nic takového nepotřebujete, orientujte se spíš na nízké boty. V těch vysokých by vám bylo zbytečně teplo. Nízké boty jsou samozřejmě i levnější.

Hledejte nepromokavé boty

Na pobyt u vody je určitě vhodné vybrat si obuv, která bude nepromokavá. U trekové obuvi se často setkáte s registrovanou značkou Gore-Tex, která označuje dvousložkovou membránu zaručující nepromokavost. Boty s touto membránou ovšem nejsou nijak utěsněné, dýchají, takže se vám v nich nebude potit noha.

Na letní měsíce se hodí také sandály

V dobrých trekových botách s membránou přežijete jaro, část léta i podzim. Pouze období, kdy je opravdu velké teplo, je vhodné překlenout například v sandálech. I ty jsou vhodnou obuví k vodě, nebudete muset řešit jejich promočení. Tedy aspoň pokud si do nich nevezmete ponožky.

A kde trekové boty sehnat? Můžete se vydat do nějaké kamenné prodejny, ale online pravděpodobně nakoupíte levněji. Poohlédněte se v outdoorových obchodech, jakým je například Alpitrek.cz. Na outdoor obuv italské značky AKU tam aktuálně mají zajímavé slevy a v nabídce nechybí ani sandály.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidejte se k nám

 
  86 objektů pro rybáře

Tip na zimní dovolenou

Vybavení pro rybáře