Penziony na Šumavě osloví komfortem, cenou i blízkostí památek

Šumava je rozsáhlý přírodní unikát, který na dovolené zasytí aktivní sportovce, zarputilé romantiky i rodiny s malými dětmi. Pohoří s mnoha přírodními divy je jako stvořené pro celoroční rekreaci.

Národní park se nachází na hraních Česka, Rakouska a Německa. Na dosah ruky budete mít nejen dechberoucí klenoty přírody a historie, ale také penziony jižní Čechy.

Celoroční radovánky mají zelenou

Na první pohled vás Šumava upoutá zalesněnou krajinou, voňavými loukami, magickými údolími, ledovcovými jezery i majestátnými vrcholky hor. Není divu, že je oblast národním parkem a každoročně do ní zavítá nespočet turistů prahnoucích po sportovních zážitcích, romantice, odpočinku i adrenalinu. Na Šumavě však najdete jen dokonale upravené sjezdovky, hrady, zámky, aquaparky, muzea a desítky kilometrů cyklistických a turistických tras. Musíte také někde nocovat, a k tomu vám poslouží penzion v Českých Budějovicích anebo ubytování v penzionu v  Českém Krumlově. Naštěstí jich existuje dostatek a při výběru se můžete rozhodovat podle ceny, místa, nabízených pobytových balíčků či blízkosti atrakcí.

Šperky historie i přírody

Dovolená v malebném Českém Krumlově je trefou do černého, protože spatříte pamětihodnosti zapsané na seznam UNESCO, projdete se středověkými uličkami i zámeckou zahradou. Město je nejen pokladnicí historie, ale také vstupní branou Šumavy. Projedete se na lodi či na raftu po Vltavě, posedíte v útulné hospůdce, zahrajete si golf anebo vyrazíte na jízdu důlním vláčkem. Po náročném putování vám přijdou vhod penziony Český Krumlov nabízející pohodlné ubytování.

Nevíte, kde najít noclehy za příjemnou cenu? Mrkněte na web Penzion.cz, kde vyhledáte penziony dle zaměření. Stačí vědět, zda se chystáte na lyžařskou, rodinnou, zamilovanou či lázeňskou dovolenou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidejte se k nám

 
  86 objektů pro rybáře

Tip na zimní dovolenou

Vybavení pro rybáře