Letíte poprvé letadlem? Připravte se na to, co vás čeká na letišti

Jestliže plánujete dovolenou v některé z exotických zemí, je cesta letadlem naprostou nezbytností. Rychlý přesun z místa na místo, který vám ušetří spoustu času a mnohdy představuje pouze jediné spojení s konkrétní destinací. Pokud jste ještě nikdy neletěli a nevíte, co vás čeká na letišti, přinášíme vám několik praktických informací.

Důležitá příprava před odletem

Ještě, než se vydáte na Letiště Václava Havla odkud poletíte do cílové destinace, je třeba si připravit vše potřebné. Jakékoliv zmatky na poslední chvíli určitě nejsou přínosné a mohou celkem nemilým způsobem zkazit dovolenou.

  • Připravte si platné cestovní doklady.
  • Pokud je to nutné, mějte nachystaná víza.
  • Nezapomeňte na letenky, i když dnes je můžete mít v elektronické podobě.
  • Důkladně si zkontrolujte sbalené věci.
  • Mějte dostatek financí, včetně platebních karet.

Když si připravíte všechno výše uvedené, můžete nasednout do auta nebo taxíku a vyrazit směr letiště.

Co vás čeká na letišti?

Myslete na to, že příjezd na letiště by měl být plánován alespoň dvě hodiny před odletem, abyste stihli projít všemi nezbytnými procedurami a vyřídit vše důležité. V tomto ohledu vás čekají úkony v následující posloupnosti.

  • Na tabuli s odlety si najděte číslo terminálu pro odbavení.
  • Proveďte odbavení zavazadel. Popřípadě ho realizujte online předem.
  • Následuje bezpečnostní a pasová kontrola.

Poté se octnete v tranzitní a odletové hale, kde budete vyčkávat na nástup do letadla. V těchto prostorách se před odletem můžete občerstvit.

Služby poskytované na letišti

Ať už směřujete na letiště Heathrow nebo jakékoliv jiné, měli byste vědět o tom, že v letištních prostorách je možné využívat nejrůznější služby. Od těch stravovacích, přes finanční, až po ubytovací. V závislosti na typu letenky a cestovní třídy lze navštívit specializované letištní salonky, kde se vám dostane patřičného soukromí a nadstandardního zázemí před odletem. To platí pochopitelně na všech letištích světa.

Nebojte se po světě cestovat letadlem a využívejte možností světových letišť na maximum. Nejde o nic složitého a komplikovaného. Stačí vám jeden let do exotické destinace a budete se na letišti cítit, jako doma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidejte se k nám

 
  86 objektů pro rybáře

Tip na zimní dovolenou

Vybavení pro rybáře