Kapři berou na boilies

Vzpomínáte si, jak v epizodě slavných Chalupářů pan Bohouš Císař vařil těsto na ryby a svému kolegovi Evženu Humlovi se holedbal, že s touto návnadou chytí každého kapra?

Dnes by se asi divil, na co současní rybáři chytají. Ti nejlepší vědí, že jednoduchým těstem šupináče neoslní. Kaprovi se musí podstrojovat, protože je to mlsná huba. Současné trendy velí opustit klasické těstíčko, mušky i žížaly – kaprům chutnají boilies.

Boilies jsou rybářskou nástrahou vyráběnou z vařeného těsta, do nějž se dávají různé aromatické přísady.

U boilies je důležité to, aby byly kulaté, což umožní jejich snadné a přesné nahození; a barevné, aby neunikly pozornosti ryb.


Klíčovou vlastností je také vůně.

Kapři milují intenzivní vůni, obzvláště je-li návnada hezky cítit po mase.

Podle vlastností můžeme boilies dále dělit na vnadící, plovoucí a neplovoucí, které klesají ke dnu. Neplovoucí použijeme při rybaření ve větších hloubkách, plovoucí boilies uplatníte v mělkých vodách s travnatým nebo bahenním dnem, kde kapři jinak než na hladině nástrahu spatřit nemohou.

Díky svým vlastnostem se boilies ve vodě nerozpadnou. I ti nejtrpělivější rybáři mohou s touž návnadou čekat na svůj úlovek plných 24 hodin.
Boilies jsou zkrátka volbou číslo jedna mezi profesionálními rybáři. Ti mimo jiné rádi experimentují s různými příchutěmi, které si sami připravují.

Vyzkoušet to můžete také. Naše online rybářské potřeby vám nabízí návod na výrobu vlastních boilies.

Poskytneme vám také čerstvé těsto coby důležitý základ pro vaši návnadu. Doporučit vám můžeme i obalovačky pro zatraktivnění nástrah.
Nebo si rovnou u nás můžete hotové boilies koupit. Nabízíme široký výběr produktů ve špičkové jakosti.

Přejeme vám hodně úspěchů do vašich výprav a věříme, že s našimi skvělými boilies dosáhnete na úlovek svých snů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidejte se k nám

 
  86 objektů pro rybáře

Tip na zimní dovolenou

Vybavení pro rybáře