Jak postupovat při výběru obytných aut a karavanů?

V současné době je velký zájem o obytná auta a karavany, protože cestování takovým vozidlem poskytuje jakousi svobodu.

V podstatě nemusíte řešit otázku ubytování, projedete se jakýmkoliv městem, zastavíte u památek a u restaurace, kdy chcete. Jestliže si však neplánujete obytné vozidlo zakoupit, můžete si ho na cestu kolem České republiky i Evropy vypůjčit. V následujících řádcích vám prozradíme, na co si dát pozor a na jakou autopůjčovnu se obrátit.

V první řadě si ujasněte, kolik osob bude automobilem cestovat, protože podle toho zvolíte počet míst k sezení či ke spaní. Stejně tak by vás měla zajímat hmotnost karavanu, jeho délka a vnitřní uspořádání vozu. Přece jen, chcete se cítit po celou dobu dobře, ne? Obytná auta a karavany jsou rozmanité.

Počet míst k sezení je důležitý parametr

Je rozdíl, jestli cestujete v páru, nebo s celou rodinou, a proto byste měli při výběru zohlednit především tento parametr. Počet míst k sezení je jeden z hlavních ukazatelů. Pro čtyřčlennou rodinu s dvěma malými dětmi je ideální volbou vozidlo s alkovnou, což znamená, že je k dispozici i spací prostor nad kabinou řidiče.

Dalším aspektem je délka obytného vozu. Jestliže plánujete i cestu trajektem, pamatujte, že cena se odvíjí především od délky vozidla.

Kde si půjčit karavan či obytný vůz?

Chcete si tedy vyzkoušet, jaké to je cestovat v obytném vozidle? Půjčovna obytných aut a karavanů Hykro vám nabídne pestrou škálu modelů, přičemž vybrat si můžete podle svých požadavků. Třeba se vám cestování v karavanu natolik zalíbí, že si potom nakonec koupíte svůj vlastní. Hykro vozidla nejenže půjčuje, ale také je prodává, a tak se na společnost můžete v každé situaci obrátit.

Pusťte se tedy do výběru obytného vozu. Vycestujte s rodinou, přijdete na jiné myšlenky a poznáte kus světa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidejte se k nám

 
  86 objektů pro rybáře

Tip na zimní dovolenou

Vybavení pro rybáře