Jak postavit na zahradě bezpečné dětské hřiště?

Chcete donutit vaše děti, aby trávily více času venku?

V dnešní době to není vůbec snadné. Za prvé jsou počítače, tablety a telefony mnohem lákavější, za druhé si možná ani netroufáte pustit děti ven samotné. Venku na ně čeká spousta nástrah. Proto čeští rodiče tak často budují dětská hřiště na vlastních zahradách.

Dětské hřiště není finančně až tak náročné, jak by se mohlo zdát. Některé drobné kousky pořídíte i pod pět tisíc korun. Sestavy je navíc možné rozšiřovat, takže nejdřív můžete pořídit něco menšího na otestování, jestli to bude mít u dětí úspěch, a pak dokupovat třeba dětské domečky, skluzavky či pískoviště. Vždy byste ale měli dbát na bezpečnost.

Plastová skluzavka

Prvky hřiště musí být pevně ukotvené

Dnes se dětská hřiště vyrábí převážně ze dřeva a plastu, kdybyste přece jen narazili na nějaká kovová, vyhněte se jim. Děti by se o kov mohly zranit. Všechny herní sestavy i dětské domečky je potřeba ukotvit k zemi, aby byly stabilní. Dřevo je navíc při ukotvení chráněno před vlhkostí z půdy, takže pak sestava déle vydrží. Pro ukotvení se používají nejčastěji zemní kotvy z korozi odolného kovu.

Vyberte bezpečné místo pro hřiště

Dětské hřiště i dětský domeček by měly stát na rovném prostranství, kolem kterého nejsou žádné stavby ani rostliny. Naprosto nevhodné je umístění hřiště na betonový podklad. Jednak by bylo těžší ho upevnit do země, jednak by se dítě při pádu mohlo zranit. Nejlepší je dát hřiště na trávník.

Nakupte u spolehlivé firmy

Dejte si pozor také na to, od koho hřiště pořídíte. Nejlepší je nakupovat od českých firem, které vám v případě potřeby pomohou jak se sestavením hřiště, tak s údržbou.

Spolehlivé firmy prodávají dětské domečky a hřiště certifikované dle platných norem, takže se pak o bezpečí svých dětí nemusíte bát. Zkuste se podívat například na hřiště značek Herold, Cubs a Monkey’s Home, ty mají českého výrobce.

Dětský dřevěný domek

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidejte se k nám

 
  86 objektů pro rybáře

Tip na zimní dovolenou

Vybavení pro rybáře