Jak si ohlídat, aby vaše úspory neztrácely na hodnotě? Pomůže investice do zlata

Celou Evropou začíná obcházet strach z ekonomické krize vyvolané pandemií koronaviru. Českou republiku samozřejmě nevyjímaje, dokonce dnes máme jednu z nejvyšších mír inflace v rámci Evropské unie. Mohlo by se zdát, že se to obyčejných lidí netýká, opak je však pravdou. Peníze, které jste si naspořili, totiž mohou rychle ztrácet svoji kupní sílu, jednoduše si za ně koupíte méně zboží. Co tedy dělat? Ideální je, pokud dobře investujete.

Zlato je mimořádně bezpečnou záležitostí z investičního hlediska

Nákup nemovitostí je pro velkou část lidí příliš drahou záležitostí a nemohou tento druh investičních příležitostí využít. S méně penězi je však velmi dobrým řešením třeba nákup investičního zlata.

Zlato je komoditou, jež se dlouhou dobu těší velké popularitě mezi investory. A to zejména z toho důvodu, že je bezpečná z hlediska zachování hodnoty peněz.

Jestliže si pořídíte investiční zlato ve formě cihliček či mincí, můžete si být takřka jisti, že na tom v budoucnu neproděláte, ba spíše naopak, neboť cena zlata v dlouhodobějším horizontu roste. Například dnes jedna trojská unce vyjde už na téměř 40 tisíc korun, před pár lety to bylo o několik desítek procent méně.

Další zajímavé přednosti nákupu investičního zlata

Zlato v podobě slitků a mincí je osvobozeno od DPH, což je další významné plus v porovnání s jinými druhy investičních příležitostí. Kromě toho se dá v současnosti pořídit snadno, dokonce pomocí objednávky v eshopech. Tuto možnost nabízí tradiční český dovozce a prodejce investičního zlata, který sídlí v pražském Obecním domě. Na svém webu zlate-mince.cz nejen informuje o aktualitách, jež se zlata týkají, ale prodává zde také oblíbené zlaté mince a cihly v různých cenových relacích.

Můžete se sami rozhodnout, zda investiční zlato nakoupíte za pár tisíc, nebo do něj investujete přeci jen vyšší sumu peněz. V dobách krize je možná lepší zvolit druhou variantu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 

Vyberte si pobyt

 

Zážitky pro muže, ženy, adrenalinové nadšence..