Hurá k vodě! Se silným magnetem pro poklady

Baví vás pobyt na čerstvém vzduchu v přírodě? Když u toho zažijete dobrodružství, je to ještě lepší. Se silným magnetem a pevným lanem během zábavy s názvem magnet fishing se vám to povede. Co je magnetický lov a jak začít? Čtěte dál.

Magnet fishing = magnetický rybolov. Jen bez ryb. Místo kaprů a štik z vody taháte děravé hrnce, kusy rezavých drátů a trubek od kamen, staré ráfky od kol aut. Ale někdy se povede vylovit i zahozené jízdní kolo, moped nebo dokonce trezor. Většinou bohužel už prázdný.

Vhodíte, táhnete, vytáhnete

Postup magnetického lovu je jednoduchý: Silný neodymový magnet uvázaný pevným uzlem k lanu spustíte či vhodíte do hlubin řeky, rybníka, jezera, potoka. Necháte jej dopadnout až na dno. Táhnete k sobě a u břehu vytáhnete z vody.

Přicvaklo se k magnetu něco? Pokud ne, postup opakujte znovu o kousek dál, tak dlouho, dokud vás to bude bavit. Po čase nebo příště se můžete přesunout na další místo.

Potřebná výbava na magnetický lov

Než vyrazíte na lov pokladů, potřebujete pár věcí:

1) Silný neodymový magnet na magnet fishing

Základní pomůckou pro magnetic fishing je samozřejmě magnet. Nejsilnější jsou neodymové. Je to slitina neodymu, železa a boru (NdFeB). Pro větší odolnost jsou poniklované či pozinkované a navíc vlisované do pevného ocelového pouzdra.

Magnet má šroubovací oko, ke kterému přivážete nosné lano. Existují jednostranné magnety a oboustranné. K oboustranným magnetům se dá lano přivázat i z boku. Šance na úlovek se tím zvyšují. Jaký magnet vybrat? Například:

2) Pevné lano z PES

Když hodíte magnet do vody, potřebujete jej pak zase vytáhnout. Aby to šlo, musí být uvázaný na pevném laně. Lana z polyesteru jsou hodně pevná a odolná, používají je například i jachtaři pro napínání velkých plachet.

Existují různé nosnosti a délky lan. Do výbavy se vám hodí 15metrové lano s nosností 355 kg nebo rovnou 30 metrů dlouhé lano na magnet fishing o nosnosti 550 kg.

3) Další výbava: rukavice, kýbl, gel

Základní vybavení je magnet a lano. Ale pro větší pohodlí se hodí i pár dalších věcí:

  • Protiskluzové rukavice.
  • Plastový kýbl na úlovky.
  • Hadr na otírání úlovků i sebe.
  • Antibakteriální gel na ruce.
  • Fotoaparát na záznam úlovků, nebo mobil.

Pokročilejší magnet fisheři používají i ocelový hák – pro případ, když potřebují z vody vytáhnout těžší předmět.

Kam vyrazit na lov pokladů

Stručná rad zní: běžte na magnet fishing tam, kde je zrovna málo lidí, ale jindy jich tam chodí hodně.

Pokud nestojíte o diváky, je lepší vyrazit brzy ráno, anebo když třeba prší. Kam? Například ke hrázi rybníka, nábřeží u městské řeky, na molo u jezera. Zkusit štěstí můžete i z mostu, jen pozor, aby se vám magnet nepřicvakl k jeho ocelové konstrukci.

Tip: Další tipy a rady pro magnet fishing, magnety, lana a výbavu seženete na webu Unimagnet.cz

Úspěšný lov!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidejte se k nám

 
  86 objektů pro rybáře

Tip na zimní dovolenou

Vybavení pro rybáře