Dovolená ve Zlíně, Kroměříži a Uherském Hradišti nabízí stoprocentní relax

Zlínský kraj upoutá kopcovitou a hornatou krajinou při hranici se Slovenskem a malebnými zákoutími Hané a Slovácka. Kroky výletníků vedou zejména do okresního města Zlín, Hanáckých Athén Kroměříže a do vinicemi prolitého Uherskohradišťska.

Živoucí historie obuvi

Snad každý ví, že je dovolená ve Zlínském kraji spojená s Baťovým impériem. Boty značky Baťa jsou proslavené po celém světě! Za prohlídku stojí výšková budova Jednadvacítka. Nyní zde sídlí Krajský úřad, nicméně je volně přístupná turistům. Cestou necestou se dostanete do Obuvnického muzea a nedaleké ZOO v Lešné. Na hradu ve Zlíně-Malenovicích se konají koncerty hudby, šermířské souboje a noční prohlídky. S noclehy si hlavu lámat nemusíte, stačí si rezervovat útulné ubytování ve Zlíně.

Památky, kam se podíváš

Skvělým tipem na výlet je ve Zlínském kraji město Kroměříž. Není divu, vždyť nabízí přehlídku klenotů zapsaných na listinu světového dědictví UNESCO. Arcibiskupský zámek s Květnou a Podzámeckou zahradou jsou toho jasným důkazem. Během roku se zde konají koncerty vážné hudby a můžete si objednat komentované prohlídky.

O komfortní ubytování v Kroměříži se postará stylový hotel Octárna, kde budou spokojeni nejen romantici a zamilovaní. Okolí Kroměříže je jako stvořené pro pěší turistiku a cykloturistiku. Můžete dojet třeba na poutní místo Svatý Hostýn, kde nebudete ochuzeni o dechberoucí výhled na krajinu.

A honem na Slovácko!

Putování by nebylo úplné bez návštěvy Uherského Hradiště, kde ochutnáte nespočet lahodných vín, poslechnete si cimbálovku a prohlédnete dobové kroje. Lidové tradice budete mít jako na stříbrném podnosu! Léto vám zpříjemní místní aquapark a o historický nádech se postará hrad Buchlov. Po komfortním ubytování se poohlédněte na Hotel.cz. Zajistíte si tak dovolenou ve Zlínském kraji se vším všudy!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidejte se k nám

 
  86 objektů pro rybáře

Tip na zimní dovolenou

Vybavení pro rybáře