Chystá se oslava! Jaké nápoje nesmí chybět

Každá společenská událost vyžaduje nejen promyšlené menu, ale také vhodně zvolenou nabídku nápojů.

Málokdo si vystačí s jedním druhem vína, limonádou a vodou. Je třeba myslet do hloubky a přizpůsobit nápojový lístek druhu dané události i pokrmům, které se budou na akci servírovat. V následujícím článku se dovíte, jak na to.

Víno jako základ všeho

Jistě budete souhlasit, že víno nesmí na žádné akci chybět. Tento nápoj králů je oblíben mezi muži i ženami, stejně jako sekt či šampaňské. Ať už organizujete svatební hostinu nebo oslavu kamarádčiných narozenin, víno by se rozhodně mělo objevit v nabídce.

Pokud plánujete slavit do pozdních hodin a víte, že si hosté rádi připijí, pak není od věci mít v zásobě i nějaké ty destiláty. Jestli si však nejste jisti, zjistěte si před akcí, co hosté preferují. Předejdete tak nepříjemné situaci, kdy vám po oslavě zbydou zásoby alkoholu minimálně na další rok.

Destiláty

Bílé nebo červené?

K jakému pokrmu se hodí více bílé víno a kdy servírovat spíše víno červené? Najít vhodnou kombinaci jídla a nápoje není vždy jednoduché. Můžete se však řídit obecnými základními pravidly, kterými nic nezkazíte.

Červené víno se servíruje k tmavému masu. Skvěle se tedy hodí k pokrmům z hovězího či vepřového masa nebo zvěřiny. Bílým vínem zase skvěle podtrhnete chuť ryb či zrajících sýrů, případně některých dezertů. Jako u všeho ale i zde platí, že nejlepší je, když si vše vyzkoušíte na vlastní kůži. Nebojte se experimentovat. Sami přijdete na to, co vám chutná nejvíce.

Červené víno

Jaký je rozdíl mezi sektem a šampaňským?

Většina lidí ve svém životě ochutná sekt, méně z nich už však pravé šampaňské. Jaký je mezi nimi rozdíl? Patříte k těm, kteří žili celý život v domnění, že je to jedno a to samé? Ačkoliv se oba nápoje prakticky neliší složením ani způsobem výroby, podstatné je, odkud pochází.

Pakliže se hovoří o pravém šampaňském víně, myslí se tím šumivé víno z oblasti Champagne-Ardenne ve Francii. Tento vinařský region se nachází u hranic s Belgií a je proslaven právě produkcí vinné révy, ze které se vyrábí tento celosvětově oblíbený nápoj. Sekty jsou potom nazývána šumivá vína, která mají jiný původ než je výše zmiňovaná oblast.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přidejte se k nám

 
  86 objektů pro rybáře

Tip na zimní dovolenou

Vybavení pro rybáře