Cestujte po historických městech Čech a Moravy

Na zahraniční dovolenou to letos opět nevypadá, naše země má ale naštěstí také co nabídnout. A tak, zatímco venku roztávají poslední zbytky sněhu, si můžeme zpestřit lockdown vybíráním destinací pro letní výlety.

Jedna z věcí, kterou naše republika opravdu boduje v celosvětovém měřítku, jsou její historické poklady – hrady, zámky, chrámy, centra královských měst… My pro vás máme pár tipů, které byste rozhodně měli zařadit do programu.

Jižní Čechy a jejich krásy

Snad nejkrásnější oblastí naší republiky je Jihočeský kraj, protože nabízí krásy jak architektonické, tak přírodní. Nepřeberné možnosti ubytování České Budějovice vám umožní prozkoumat nejen toto krásné město, ale i jeho okolí.

Například bělostný státní zámek Hluboká v novogotickém stylu, který se nachází pouze 15 km od Budějovic a patří k našim nejnavštěvovanějším památkám.

Nedaleko leží malebné městečko Český Krumlov se spletí středověkých uliček a nádherným zámkem, jenž se pyšní mimo jiné funkčním barokním divadlem. Na otočném jevišti si zde v létě můžete užít i populární hudební a divadelní festivaly.

Kutná Hora překvapí

A v Čechách ještě chvíli zůstaneme. Pokud jste dosud nenavštívili Kutnou Horu, je na čase to letos napravit. Také toto město má své středověké centrum plné historicky laděných hospůdek. Po promenádě, z níž se nabízí dechberoucí výhled na přilehlé vinice, dojdete z centra až k místnímu pokladu – pětilodnímu gotickému chrámu sv. Barbory.

Málokdo už ale ví, že se v městské části Sedlec nachází i římskokatolická kaple skrývající nezvyklou kostnici: celý interiér včetně lustru a erbů na stěnách je vytvořen z lidských ostatků. Hotely Kutná Hora pak často bývají vyvedeny ve středověkém designu.

Perla Moravy? Lednickovaltický areál

Pokud jste dosud jezdili do Jihomoravského kraje především kvůli vínu, zaměřte se tentokrát i na památky a okolní přírodu.

Ubytování Valtice ostatně často restauraci s výborným vínem nabízí a na hlavním náměstí se pořádají ochutnávky, takže ochuzeni rozhodně nebudete. Přímo z náměstí se branou dostanete k návrší, kde se tyčí krásný zámek Valtice.

Doslova pár minut autem to budete mít k ještě slavnějšímu zámku Lednice, proslulému svými zahradami ve francouzském i anglickém stylu. Součástí areálu je říčka, po ní se můžete plavit až k Minaretu, a rozlehlý systém jezer lákající k procházkám. Pokud by vám to nestačilo, vydejte se na nedaleký Janohrad, napodobeninu středověké zříceniny z 19. století.

Tak co, už jste si vybrali, kam letos vyrazíte? Hotely a ubytování nejsnadněji najdete na stránce Hotely.cz.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 

Vyberte si pobyt

 

Zážitky pro muže, ženy, adrenalinové nadšence..